Lego Yarişmasından Görüntüler / izlenimler.

01
Mar

Merhabalar, 

Perşembe günü bi tanışma kaynaşma faslı olacağını ve buna katıldığımızı burdan söylemiştim Çarşamba günü 1. tur vebugun yani cumartesi günü 2. ve 3. turlar yapıldı. Ayrıca çeyrekfinal ,yarıfinal ve final'de aradan çıkartıldı. Tam olarak hatırlamıyorum ama sanırım 67 okul arasından 9. olduk .

http://www.ali-can.com/resimler/fll-logo.gif

Eğer ilk 8 de olsaydık çeyrek final e kalabiliyorduk.  ama olmadı 9. sırada kaldık. Herzamanki gibi katılmak güzeldi diyesim geliyor. çünki yapacak pekte fazla birşey sanırım ki yok.

Fesanede düzenlenen yarışmada, Mindstroms adı verilen programlanabilir robotlarla yaptığımız ve kendi tasarımlarımızı yarıştırdığımız bu projede yer almak gerçekten güzel birşey. Ancak 1. olmakta bir okadar güzel olsa gerek. Ekipte bulunan Yasin Yılmaz , Cemhan Gündüz , Bariş Baltaş, Hakan Özgen, ve koçlarımız olarak, Altuğ Önal, Ahmet Ateş ile katıldık yarışmaya. Ancak maalesefki ilk 8 e giremedik , 9. olduk ...

Oyuncak hakkında daha fazla bilgi için;
http://www.ali-can.com/blog/fll-first-lego-league/

Ve Gelelim yarışmadan görüntülere, ya/da gelmeyelim. Önce, 1. yi söyliyelim.

FLL - FIRST LEGO League 'nin türkiye yarışmasında 1. çıkan okul geçen senenin şampiyonu Robin XL değil. Evet değil. Bu senenin şampiyonu takımımızda bulunan yasin yılmaz 'ın eski okulu hasköy i.ö.o ...

Kendilerine başarılar dileriz. he belirteyim. ve ve ... Yenilen bir takım olarak, Seneye bu yarışmada wireless den millete trojan sokup sabote edicem, bakında buraya yazıyorum. Demedi demeyin..
Yarişmadan videolarımız;

Fesaneden, kamera arkası görüntüler;
http://www.youtube.com/watch?v=i7k6E7-Sv0M

Maçka Akif Tunçel Lisesi olarak 1. Etaptan Görüntüler;
http://www.youtube.com/watch?v=ba5H52eQ-5U

ve Son etaptaki görüntülerimizle beraber daha fazla videoyuda upload ediyorum yavaş yavaş.
Şurdan Tümüne ulaşabilirsiniz.. ; http://www.youtube.com/profile_videos?user=thealicanss&p=r

birdahaki yarişmada görüşmek dileğiyle.

Alican Çağıl ...

  1. Alican Çağıl 02 Mart 2008

    sağ ol hakanım :)

  2. Hakan 02 Mart 2008

    saoL aLican güzeL olmus :)