Diş Ağrısına Geçici Çözümler

03
Kas

Diş Ağrısına Geçici Çözümler

Nedendir bilinmez şu anda inanılmaz bir diş ağrısı çekiyorum. İnternetten Diş ağrısını hafifletecek çözümler ararken epey sitelerde sörf yaptım. Altta buralardan edindiğim bilgileri aktaracağım. Alttaki yöntemler ile diş ağrınızı doktora gidinceye dek dindirmeniz mümkün.

http://www.ali-can.com/resimler/dis-agrisi.jpg

 1. Rakı: Genel bir öneridir. :-) Neredeyse hangi siteye girdiysem, diş ağrısını geçirmek konusunda rakı önerisi kesinlikle mevcuttur. Rakıcı içmeyeceksiniz. Pamuğa damlatıp dişinize bastıracaksınız. Birçok ta espirisi var. Mesela bunlardan bir tanesi; "Eğer dişiniz çok ağrıyorsa, geç saatte eczane bulmanız muhtemelen çok zordur. Ama kolayca bir tekel bayiisi bulabilirsiniz"
 2. Tuzlu Su: Ilık suyun içerisine bol miktarda (kusmayacağınız kadar) tuz ilave edip karıştırıyorsunuz. Daha sonra bu su ile ağzınızı güzelce çalkalıyorsunuz. Bu işlemi 4-5 defa tekrarlamanız öneriliyor. Ağrı kısa sürede kesiliyor. (Hiç olmazsa uyumanıza yetecek kadar bir süre)
 3. Zeytin: Nedendir bilinmez, dişinizin ağrıyan yerinde zeytin çiynemek ağrıyı bir nebze azalttığı söyleniyor.
 4. Pamuk ve Kolonya: En ideal çözümdür. Bir Parça pamuğun üzerine birkaç damla kolonya damlatın ve ağrıyan dişinizin üzerine koyun. Ağzınızı kapatarak bastırın. Bu yöntem size ağrısız 7-8 Dakika kazandıracaktır. (Bu süre içerisinde dişçiye gidebilir yada uyuyabilmeyi deneyebilirsiniz. Aman pamuk uyurken ağzınızda kalmasın! Kesin çıkartın 😉

http://www.ali-can.com/resimler/agrili-dis.jpg
Gerçekten bu ağrı çekilmeyecek kadar kötü birşey. Ben yatıyorum. Daha fazla çekemeyeceğim.

 1. hakan 17 Mart 2014

  bu sayfaya nasıl geldim anlamadım ama gelmişken yorum yapayım, eskiden dişim ağrıdığında kanatırdım ve ağrı kanla beraber giderdi rahatlardım en az 2 3 gün iyi olurdu sonra yine ağrıyınca doktora gittim, kanatın arkadaşlar, kürdan ile az bişe kanatın iyi gelecektir

 2. kerem 18 Ocak 2013

  uff dakkada bir dişimi fırçalıyorum am ne yapsam ne etsem geçmiyor

 3. umut 29 Aralık 2012

  off aynen ya çok ağrıyo uyuyamıcam

 4. mete inal 04 Ekim 2012

  su içççççççççççççç:)

 5. Demet 06 Ocak 2012

  dişim çok ağrıyor dayanamıyorum yardımcı olun lütfen :(