Okullar 8 Eylülde Açılıyor!

17
Ağu

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, “Başkentte okulların 1 ay geç eğitime başlamasıyla ilgili Ankara Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi tarafından bakanlığımıza yazılı bir talep gelmedi” dedi.

Bakan Çelik, Van’daki incelemeleri kapsamında Devlet Hastanesini ziyaret ederek, burada tedavi gören hastalara geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Hastane çıkışında bir gazetecinin Ankara Büyükşehir Belediyesinin Ankara’daki su sıkıntısı nedeniyle kentteki okulların bir ay eğitime geç başlaması yönündeki talebini hatırlatması üzerine Çelik, henüz bakanlığa böyle bir yazılı talebin gelmediğini söyledi.

Gerekçeli bir talep gelmesi halinde değerlendireceklerini ifade eden Bakan Çelik, şöyle konuştu:

“Gerçekten biz bunun işe yarayacağına inanırsak eğitim öğretimi aksatmadan, belki telafi programları uygulayarak yapabiliriz. Bu olağanüstü bir durumdur. Ankara Büyükşehir Belediyesi biliyorsunuz keyfi olarak böyle bir şey yapmıyor. Ankara Valiliği ve Büyükşehir Belediyesinden bize resmi bir talep intikal ederse inceler, onlara cevap veririz.”

“İzmir ve İstanbul’un böyle bir talebi oldu mu?” sorusuna ise Bakan Çelik, “İzmir’de böyle bir problem olduğunu sanmıyorum. İstanbul’un da böyle bir talebi olmadı” şeklinde yanıtladı.